februar , 2020

01feb11:00Ciklus družinskih koncertov – 6. koncertMARTIN KRPAN11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski ciklus

MARTIN KRPAN
(opera za otroke po povesti Frana Levstika)
Primerno za otroke 6+

Filip Samobor  režija, scenografija, kostumografija
Saša Potisk libreto
Matej Vovk, Urška Kastelic, Zala Hodnik izvajalci
Aleksandra Naumovski Potisk avtorica glasbe, klavir

Koprodukcija in sodelovanje :
Kulturno umetniško društvo Cona 8
Slovenski kulturni center Berlin (Veleposlaništvo RS v Berlinu)
Literaturforum im Brechthaus – Berlin

Najbrž v naših krajih ni otroka, ki ne bi zrasel ob Levstikovi zgodbi – bodisi skozi branje slikanice bodisi ob poslušanju radijske igre ali uprizoritve v gledališču. Martin Krpan je v slovenski kulturi klasični lik, slovenski junak – nekje med Piko Nogavičko, ki premika konja, in Batmanom, ki rešuje mesto.
Predstava Martin Krpan je opera za otroke, vendar s precej govorjenega besedila. Nismo želeli umikati izredne živosti Levstikove govorice in je prekrivati z glasbo ter ji tako zmanjševati razumljivosti. Morda tudi ni odveč premislek, da pravzaprav Martin Krpan “ni lik, ki poje”. Kar ima povedati, preprosto pove – in ker tokrat postane povest o Martinu Krpanu naš Martin Krpan – je nekako logično, da tudi Levstikove besede ne pojejo, temveč so preprosto povedane. Povsem drugače je s Cesarjem in drugimi liki, ki v svoji narejenosti ali ponarejenosti dobesedno kličejo k “umetelnosti” in so zelo primerni za uglasbitev.

VSTOPNICE:
Cena vstopnice posameznega koncerta: 5 €
Nakup: blagajna Slovenske filharmonije, Kongresni trg 10, med delavniki od 11. do 13. in od 15. do 17. ure ter uro pred koncertom.
T +386 1 24 10 800, E info@filharmonija.si
Spletna prodaja: https://filharmonija.kupikarto.si/

Čas koncerta

Lokacija koncerta